Kolumbia – kraj słynący z upodobania do muzyki pełnej pasji i temperamentu, kraj pełen sprzeczności i wiodący prym w sztukach artystycznych (Wystarczy wspomnieć, chociażby zdobywcę nobla Gabriela García Márqueza czy Jorge Luisa Borgesa) jest również krajem, słynącym z najwyższej jakości kawy. Kolumbia znajduje się w pierwszej trójce liderów, jeśli chodzi o światową produkcję czarnego złota. Columbia Conchita – to kawa, której smak powinien być wzorem dla wszystkich innych.
Historia Columbia Conchita jest związana z postacią Juana Davida Cordony, który założył blisko 20-hektarową farmę zwaną La Conchita w regionie Antioquia Colombia. Przez ostatnie lata włożył wiele wysiłku w to, by rodzinna farma przypominała mechanizm szwajcarskiego zegarka, a przy tym metody produkcji były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Wkład pracy i zapał do zapełniania rynku ziarnami najwyższej klasy się opłacił. Dziś dzięki niemu w kawiarniach na całym świecie możemy kosztować w pełnym intensywnych aromatów bukiecie.
Ziarna Columbia Conchita zostały poddane obróbce washed. To wieloetapowa metoda, która polega na zwiększonym użyciu wody. Dzięki mechanicznemu ścieraniu w maszynie zwanej depulper i fermentacji, w naszych domach lądują czyste ziarna kawy pozbawione jakichkolwiek elementów miąższu.
Columbia Conchita należy do zbioru kaw, do których przylgnęła nazwa specialty (poprawną formą jest również specility). Oznacza to, że należy do grupy topowych kaw, których jakość jest nieporównywalnie wyższa od tych, które możemy znaleźć w mainstreamie. Dzieje się to za sprawą alternatywnego podejścia do zbioru ziaren i produkcji kawy. Columbia Conchita może poszczycić się 88 punktami w skali opracowanej przez światową organizację propagująca kawy najlepszych standardów – SCA (ang. Specialty Coffee Association).
Kiedy przechylisz filiżankę, już podczas pierwszego łyku poczujesz jak słodycz i ożywczość owoców splatają się wzajemnie, by zaskoczyć Cię subtelnym wykończeniem. Będziesz mógł w niej odczuć obecność owoców leśnych oraz korzenną nutę gałki muszkatołowej.